Lejlighed Dertnig har en fredelig beliggenhed i udkanten af Wagrain og er ideel til dig, der gerne vil bo i hyggelige og rolige omgivelser med kort afstand til skiløbet. Her bor I direkte ud til en lille piste med en træklift, som forbinder med resten af skiområdet. Centrum af Wagrain ligger 1500 meter fra lejligheden, men du kan hoppe på skibussen og være i centrum indenfor få minutter.
Huset består af 3 lejligheder som kan rumme fra 2 til 6 personer. De er alle indrettet med alt det nødvendige som egne køkkener, badeværelse og adgang til terrasse eller balkon. Der er gratis Wi-Fi, tv og adgang til skirum med støvletørrer. Parkering er tilgængelig ved huset hvis du ankommer i bil.
Som gæst her har du desuden fri adgang til det populære badeland Wagrain Wasserwelt, som ligger i gåafstand.
Med sin rolige beliggenhed og gode faciliteter er Dertnig et godt valg for familier eller små grupper, der ønsker at bo i nærheden af skiområdet.
Mere inspiration til skiferien?
Find flere hoteller og lejligheder til din skiferie til Wagrain her og alle skiferier til Østrig her.