Hotel Al Viel ligger i centrum af Canazei og er et lille, familiedrevet hotel med hyggelig atmosfære og kun få minutters gang til både centrum og blot 120 meter fra Belvedere-liften. Her bor du i rolige omgivelser, men stadig med på restauranter, barer og butikker som din nabo.
Værelserne er enkelt og funktionelt indrettet i varm alpestil med træmøbler og balkon med udsigt til bjergene.
Opholdet er med morgenmad, som serveres i hotellets morgenmadsresturant med udsigt til naturen omkring Canazei. Om aftenen har du rig mulighed for at gå ud og spise på Canazeis gode restauranter som ligger et stenkast fra hotellet.
Hotel Al Viel er et godt valg til dig, der gerne vil bo med gåafstand til både skiløb og centrum.
Se vores store udbud af hoteller og lejligheder til din skiferie til Canazei her og læs mere om skiferier til Italien her.